07вересень
2018

Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі у  природних екосистемах

Автор:  Прес-служба Новоград-Волинського лісгоспу АПК
Загальні новини
Найчастіше, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду.

Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!

Так, лише впродовж минулої доби в Україні виникло 75 пожеж на відкритих територіях.

Крім того, у літні місяці гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Так, шість випадків торф'яних пожеж цього тижня зафіксовано на території Київської області. Однак в умовах підвищення рівня пожежної небезпеки, яка утримується на більшості території країни до 31 липня, кількість загорянь на торфовищах буде стрімко зростати.

Також не слід забувати і про те, що в Україні триває зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових набуває особливої важливості. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.
Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час пожежонебезпечного періоду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїзджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Відпочивати слід із задоволенням для себе та без шкоди для довкілля.
У разі ж виникнення надзвичайної події одразу телефонуйте за номером «101»
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.